top of page

Coronavirus London: Numri i saktë i rasteve në çdo bashki si kapital total arrin 11.978


Coronavirus London: Numri i saktë i çështjeve në çdo bashki si kapital total arrin 11.978


Tani ka 47.806 raste në MB


Ka pasur më pak vdekje sesa kishte dje (Imazhi: TMS)


Shifrat më të fundit nga Public Health England tregojnë që numri i rasteve të koronavirusit në Londër është afro 12,000. Që nga ora 9 e mëngjesit të Dielën në 5 Prill, rastet e konfirmuara në Mbretërinë e Bashkuar kanë arritur në 47.806. Në Londër 11.978 njerëz kanë testuar pozitivisht për virusin. Numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar shkoi 621 brenda natës, duke arritur në 4,934 në total. Është një rënie e vdekjeve të reja krahasuar me dje. Shifrat tani janë lëshuar për të treguar se ku ndodhen në Londër të gjitha rastet.

Brent ka rastet më të konfirmuara, duke arritur në 728 ndërsa Barnet gjithashtu ka shumë raste me 645. Kingston dhe Richmond në South West London kanë rastet më të pakta me përkatësisht 156 dhe 189.

Numri i rasteve në çdo bashki në Londër

Sa raste të koronavirusit janë konfirmuar atje ku jetoni?

Barking dhe Dagenham 209

Barnet 645

Bexley 242

Brent 728

Bromley 489

Camden 289

Croydon 558

Ealing 489

Enfield 333

Greenwich 318

Hackney dhe City of London 345

Hammersmith dhe Fulham 252

Haringey 277

Harrow 450

Hounslow 232

Hillingdon 317

Hounslow 323

Islington 248

Kensington dhe Chelsea 258

Kingston mbi Tames 156

Lambeth 631

Lewisham 477

Merton 293

Newham 493

Redbridge 299

Richmond upon Thames 189

Southwark 648

Sutton 232

Tower Hamlet 339

Waltham Forest 364

Wandsworth 492

Westminster 363

Jo të gjithë kanë ndjekur rregullat e bllokimit siç duhej, me disa njerëz që vendosën të dilnin për shkak të motit të nxehtë. Ky është një veprim për të cilin Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock ka shprehur ashpër kundër, duke sqaruar se nëse njerëzit vazhdojnë të bëjnë rregulla, ai do të duhet të ndalojë ushtrimet jashtë.

30 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page