top of page

Coronavirus London: Çifti i dashuruar nga Croydon, martohet në martesë virtuale ...


Coronavirus London: Çifti i dashuruar nga Croydon, martohet në martesë virtuale për shkak të bllokimit

Ben Jackson dhe Sophie Austin shkëmbyen premtime dhe shpallën dashurinë e tyre për njëri-tjetrin para 300 të dashurve

Një çift nga Croydon i cili duhej të anulonte dasmën e tyre për shkak të pandemisë koronavirus vendosi të martohej gjithsesi, megjithëse martesa ndodhi në një ambient virtual. Ben Jackson dhe Sophie Austin duhej të lidhnin martesën të Shtunën (28 Mars), por për shkak të udhëzimeve të qeverisë për distancimin shoqëror, si betejat e Mbretërisë së Bashkuar për të ndaluar përhapjen e Covid-19, dita e madhe u shty. Në vend të kësaj, çifti i dashur mblodhi të gjithë miqtë dhe familjen e tyre në shërbimin e konferencave martesore “Zoom” dhe mbajtën ceremoninë gjatë bisedave me video.Vizitorët që shikonin premtimet e shkëmbimit të palëve ishin të veshur me kostume dhe fustane dasme. Në total, rreth 300 prej miqve dhe familjeve të tyre shikuan ceremoninë. Zonja dhe zoti Xhekson së shpejti duhet të kryejnë procesin ligjor të lidhjes së martesës, dhe të riorganizojnë dasmën për shtator. Sophie, 26 vjeçe, tha: "Ishte e mahnitshme. Ishte absolutisht e mahnitshme. Unë mendoj se ajo tërhoqi vërtet shkëlqimin dhe gjërat shtesë të një dasme dhe e bëri atë me të vërtetë të qartë se çfarë ishte e rëndësishme; të dy ne duke thënë premtimet ndaj njëri-tjetrit. Edhe pse ne nuk i kemi të gjitha këtu, e bënë atë më intime dhe të veçantë.”Z. Jackson, 25 vjeç, i cili punon në Universitetin e Sussex, shpjegoi se ideja për të pasur një ceremoni virtuale fillimisht erdhi nga pastori i tyre.

Megjithëse shumica e atyre që vëzhguan ishin veshur me mjeshtëri, Z. Jackson shtoi: “Unë e di që disa nga shoqet e mia kishin veshur rrobat e tyre, por nën të kishin pantallonat e tyre të sportit.”

14 views0 comments

Comentarios


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page