top of page

BISEDË ME QENUSHIN KUPER…


BISEDË ME QENUSHIN KUPER…

E di Kuper?-

Më je mik zemre,

O bukurosh i vogël, i dlirë dhe fin.

Sa e kupton

Që në shpirt kam dhembje,

Sy përlotur me gjuhë më lëpin.

Befas më ngjan

Se dhembjen ma heq

Me doçkat e buta si mëndafsh.

A nuk është e tmerrshme

Të të kuptoj një qen

Më mirë se njerëzit rreth e qark?

Eh, ta dije, Kuper,

Ç’ligësi ka kjo jetë:

Ka njerëz që s’janë sa një e qindta jote.

Ta thot xhaxhi Lymja

Dhe kjo është e vërtetë…

44 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page