top of page

-ASGJË S'DO NDRYSHOJË-


-ASGJË S'DO NDRYSHOJË-

Mendimi yt ndez dritat në shpirtit tim, Urinë të shuaj malli, Të projektuar të shohin sytë në muret e tij, Dhomë më dhomë...

Ti je kudo, në të shkuarën, tashmen Dhe në të ardhmen, patjetër, Me gishtat e tu, lidhur me të mitë, Fillin e kohës, rreth zemrës mbledhin...

Më ke munguar, më mungon... Dhe kur pranë të jemi, asgjë s'do ndryshojë, Prapë do më mungosh, gjithmonë, Sepse zemra me ty, s'di si të ngopet...

-ARMENIDA- Prill 2023

18 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page