top of page

6 heronjtë e NHS që kanë humbur jetën duke luftuar koronavirusin brenda dhe rreth Londrës


Z. Adil E Tayar

Ata luftuan në vijën e parë për të gjithë ne, dhe tani kanë humbur jetën e tyre

Z. Adil E Tayar ishte në mesin e atyre punëtorëve të NHS në Londër që kanë vdekur nga koronavirusi (Imazhi: Shënime infermierësh)

Fatkeqësisht më shumë se 1.000 njerëz kanë vdekur me trishtim me koronavirus në spitalet e Londrës që nga fillimi i shpërthimit. Vdekja është një tragjedi, por ata që ndërruan jetë gjithashtu përfshijnë një staf të vërtetë heroik të NHS që kanë rrezikuar jetën e tyre duke shkuar në punë për të ndihmuar në shpëtimin e të gjithë të tjerëve. Ata e vënë veten në rrezik çdo ditë për të ndihmuar të gjithë ne, dhe ne kurrë nuk do të jemi në gjendje t’i falënderojmë sa duhet. Disa nga këta këta heroikë kapën coronavirus dhe për fat të keq humbën jetën. Ata që kanë vdekur duke punuar në spitalet në të gjithë Londrën. Një përmendore virtuale për të gjithë këta njerëz tani është ngritur në internet në shënimet e kolegëve, të cilët thonë se do të mbjellin pemë në kujtesën e tyre. Këtu janë stafi i NHS që njohim deri më tani brenda dhe rreth Londrës që me fat të keq kanë humbur jetën që nga 4 prilli i vitit 2020.

1. Z. Adil El Tayar

Ai ishte një këshilltar i njohur për transplantin e organeve që kontraktoi koronavirusin dhe për fat të keq vdiq në Spitalin Universitar West Middlesex në Isleworth më 25 mars.

2. Gjon Alagos

Gjon Alagos

John, 23, vdiq pas një turn 12 orësh në Spitalin e Përgjithshëm Watford (Imazhi: Shënime infermierësh)

John, në moshën 23 vjeç, fatkeqësisht vdiq pasi punoi një turn 12-orësh në Spitalin e Përgjithshëm Watford duke luftuar në vijat e frontit më 3 prill.

3. Dr Alfa Saadhu

Dr. Saadhu u trajtua për koronavirus në Spitalin Whitington në veri të Londrës, ku vdiq në 30 Mars.

4. Profesori Sami Shousha

Profesori Sami Shousha

Profesori Sami Shousha ka punuar në laboratorët e kërkimit të kancerit në Mbretërinë e Bashkuar në spitalet në Hammersmith dhe Charing Cross të Londrës (Imazhi: Notat e Infermierisë)

Ai ishte një profesor nderi i histopatologjisë në Imperial College dhe punoi në laboratorët e kërkimit të kancerit në Mbretërinë e Bashkuar në spitalet Hammersmith dhe Charing Cross të Londrës. Ai ndërroi jetë në 2 Prill.

5. Thomas Harvey

Thomas Harvey

Thomas Harvey ishte një punëtor i përkushtuar i NHS dhe një njeri shumë i dashur i familjes (Imazhi: Go Fund Me)

Punëtori i shëndetit në Spitalin Goodmayes ishte baba i shtatë fëmijëve. Ai kishte punuar për NHS për 20 vjet dhe fatkeqësisht vdiq i vetëm në një apartament, pasi u izolua.

Ndërsa ne duartrokasim për punonjësit tanë të NHS çdo mbrëmje të enjte, kursejmë një mendim shtesë për ata që kanë humbur jetën e tyre dhe të gjithë të dashurit e tyre.

51 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page