Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | TEMA | SI U MASAKRUE DON MARK HASI

SI U MASAKRUE DON MARK HASI

Font size: Decrease font Enlarge font
image Fritz RADOVANI

Fritz RADOVANI

 

SI  U MASAKRUE  DON  MARK HASI

 

 

KLERIKU KATOLIK SHQIPTAR

DON MARK HASI

(1920 – 1981)

I MBËRTHYEM ME THIKË PËR TAVOLINËN 

E HETUESIT KRIMINEL NESTI KOPALI, NË VITIN 1946.

ARRESTOHET NË SHKODER ME 15 XI 1946. BANI 7 VJET BURG. ARRESTOHET PRAP ME 7 PRILL 1967...
TORTUROHET NË HETUESITË E SHKODRES E TIRANËS

NGA TERRORISTËT E SIGURIMIT TË SHTETIT…DËNOHET ME VDEKJE DHE MBASI I KTHEHET NË 25 VJET BURGOSJE, 

KUR KISHTE BA 21 VJET BURG, E
MBYSIN ME 11 IX 1981 NË KAMPIN E SHFAROSJES BALLSH.

(NË 30 VJETORIN E ZHDUKJES, KËTE GRAFIKË  JA KUSHTOI AUTORI F.R. SIMBAS  KALLZIMIT  TË  VETË D.M.HASIT – 2011)

RIBOTOHET ME RASEN E PERVJETORIT TË VDEKJES  SË  TIJ. 

MELBOURNE, 11 SHTATOR 2018.

 

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1