Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | REPORTAZHE

REPORTAZHE

image

Një Reportazh për një Konferencë

    Drita Halimi-Statovci: Konferenca Shkencore : Veshja shqiptare e Medvegjës dhe viseve tjera, 02.05.2019, Preshevë-Medvegjë-Sijarinë.   Konferencës Shkencore  me temën bosht Veshja shqiptare e Medvegjës dhe viseve tjera,që u mbajt
Full story
image

Fëmijët, yjet më të bukur dhe më të ndritshëm

     Reportazh Fëmijët, yjet më të bukur dhe më të ndritshëm   1. Takimi u  zhvillua më 13 Maji, me kërkesën e mësueses së gjuhës shqipe znj. Shefkije Allkja.  -Nxënësit kanë lexuar ...
Full story
image

FTESA E PAPIT E TAKIMI ME DURON DHE ILON…

Skicë: FTESA E PAPIT E TAKIMI ME DURON DHE ILON… Nga: Murat Gecaj Nuk ishte hera e parë, që tre kolegë e miq të mi, vinin për të ...
Full story
image

Një shëtitje përmes mbrekullive të Tiranës

Një shëtitje përmes mbrekullive të Tiranës -Reportazh - Nga Sejdo Harka Sapo dëgjon vargjet brilante të këngës qytetare tiranase “Ku ka si Tirana…”,para sysh,si në një ekran gjigand, të ...
Full story
image

VLERA TË PATJETËRSUESHME KULTURORE PEJANE

             NGA PËLLUMB GORICA      VLERA  TË  PATJETËRSUESHME KULTURORE  PEJANE   Me vështrimin ndaj së bukurës, qëndroj shpesh e sidomos në ato që të dehin e të bëjnë të ...
Full story
image

“JUBILEU DRITHERUES I NJE POETI”

“JUBILEU DRITHERUES I NJE POETI” Në Tropojë u mbajt Edicioni i 9-të i Manifestimit Tradicional “Ora e Poezisë” 2019, organizuar nga “Klubi i Shkrimtarëve dhe Artistëve ...
Full story
image

Paraqitje dinjitoze e kulturës shqiptare në selinë e OKB-së në Gjenevë

        Kultura është një nga fushat dhe degë kryesore për prezantimin e një kombi. Ajo është adhurimi i dritës, përmbledhur në etnosin e shenjtë të kombeve ...
Full story
image

VIZITA NË MAQEDONI A DO TË JETË NJË NISJE E MBARË!

  Nga. Dom Nikë Ukgjini     Papa Francesko një përbashkues e një inkurajues për forcimin e ndërgjegjes sonë kombëtare.   Vizita e Papa Françeskut më 5-6 në Bullgari e ...
Full story
image

POSTA E MAQEDONISË VERIUT ,EMETON PULLËN POSTARE ME TITULLË, ,,VIZITA E PARË E PAPËS NË REPUBLIKËN E MAQEDONISË SË VERIUT,,

  NGA  HYSEN S.DIZDARI Antar i shoqatës botërore të Gazetarve në Filateli /AIJP.Org/ ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ POSTA E MAQEDONISË  VERIUT ,EMETON PULLËN  POSTARE ME TITULLË, ,,VIZITA E PARË E PAPËS NË ...
Full story
image

“POETE MË KA BËRË DHIMBJA, QË KAM KALUAR!...”

“POETE MË KA BËRË DHIMBJA, QË KAM KALUAR!...” (Bisedë me krijuesen Dava Gjoka-Lleshaj) Nga: Prof.Murat Gecaj      publicist e studiues 1.Tashmë, është bërë e zakonshme, që pyetjet për krijuest tona, ...
Full story
Log in
Featured author
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1