Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | REPORTAZHE | Jeta e familjareve (qytetarëve) tanë në diasporë

Jeta e familjareve (qytetarëve) tanë në diasporë

Font size: Decrease font Enlarge font
image Tahir Bezhani

(Përjetimi i një mbrëmje të maturës dhe ndryshimet me vendlindjen….

Comments (1 posted):

Guri Naimit D(Dh Xhoga) on 12/07/2018 17:35:46
avatar
Mbiemri Bezhani me imponon Respekt.

Eshte pikerisht ky mbiemer,qe me ipenjoi,ta lexoj me vendie kete njoftim po e quaj,nga Nurenbergu.
Mbiemeri nje familie te njohur ne Tirane,thuasje femije(1950).
Po ashtu si shkruani Ju,perjetimi nje mbremje mature.festuar tre evendimente te rendesishme te familes suaj:
Dy ditelindie te femijeve tuaj sa, Dipllomimi ne shkollen e mesme te vajzes.Vertet s'ka gezim me te madh.
Thuajse nje gezim te ngjashem perjetuar une 82 vjecari,ne Toronto te Kanadase,kete Qershor kaluar,festuar Dipllomimin e mberes 23 vjetorin njeheresh lindur(18 qershor),sa 82 vjetorin tim,si gjysh.(10 qershori).
Po Qershori,bashkon festat thuajse te gjithe families.Vajza nene,Lindita,po kete muaj lind(49 vjetor),sa 51vjet, bashkeshorti Fatmiri.Si magji dhe gjyshe Natasha,po ashtu,bashkuar ne kete feste,pa harruar te festonim suksesin e nipit,mbaruar vitin e dyte te "Doktoratures"ne Montreal.
Me ju bashkojme gezimin i nderuari Tahir Bezhani,person jo pake i njohur ne atdhun tone.
Miresite ju shoqerofshin.
82 vjecari nje jete mesues.
Guri Naimit D(Dhe Xh)

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
3.00
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1