Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | REPORTAZHE | Nje jave pas Takimeve Nderkombetate Letrare “Azem Shkreli”

Nje jave pas Takimeve Nderkombetate Letrare “Azem Shkreli”

Font size: Decrease font Enlarge font
image Nje jave pas Takimeve Nderkombetate Letrare “Azem Shkreli”

Nje jave pas Takimeve Nderkombetate Letrare “Azem Shkreli”, te cilat perfunduan bukur nga energjia e gjithe atyre njerzve te pranishem, te lidhur po aq bukur me festen e poezise. 
Ne shumplanesine e detyrave qe Keshilli Organizativ dhe Drejtoria per Kulture Rini e Sport te Komunes se Pejes me besuan, iu jam mirenjohese per gjithe dimensionin profesional, por edhe festiv e argetues qe i dhane ketij aktiviteti tashme dinjitoz. Sublimimin ketij aktiviteti ia dha vecanerisht Hans-Joachim Lanksch, qe u nderua edhe me çmimin e madh “Azem Shkreli”, si edhe poeti Besnik Mustafaj, i cili pervec promovimit te vargjeve te tij, lexoi me aq perkushtim vargjet e poezise fituese te poetit Islam Cenga “Ne Peje nuk kam qene kurre” Ndue Ukaj me beri te besoj edhe nje here se puna ne grup kerkon profesionalizem e pastaj miqesi. Adriatike Xh Lami eshte forca ime brenda brishtesise. Dhimitri, Irena, Alfonsi, Vjollca, Jetoni, Sara, Zhaneta, Erina, Ajetja, Entela, e te tjere qe s’po mundem t’i permend dot te gjithe - kujtim i bukur nuk jane vetem fotot por shpirtin juaj permes lirikave qe ndate ne skene! Engelbert Zefaj ti u bere krejt bukur miku i gjithe poeteve

Comments (1 posted):

Guri Naimit D(Dh Xhoga) on 25/06/2018 13:40:45
avatar
Faleminderit e nderuara Ana Shkreli,per shkrimin,sa foton masive realizuar.Na kenaqe shpirtin>Ani gjysh jam dhe;tej oqeanit.

Guri Naimit D.

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
3.00
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1