Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | PROBLEME

PROBLEME

image

Edhe sot Shqipëria është “pengesë” për Kosovën

        Edhe sot Shqipëria është   “pengesë” për Kosovën   Nga Skënder Sadri KAPITI Në Berlin dështoi  komploti  antiKosovë, komplot i cili fatkeqësisht kishte edhe mbështetjen dhe miratimin  e presidentit të
Full story
image

Një përgjigje për hienat e kuqe

Një përgjigje për hienat e kuqe   Reshat Kripa   Nuk është në karakterin tim të zhvillojë polemikë, por nuk mund të hesht kur një grup hijesh të vetëquajtur ...
Full story
image

Në Shqipëri dhe në Kosovë duhet çmontuar sistemi politik i korrupsionit

  Në Shqipëri dhe në Kosovë duhet  çmontuar  sistemi politik i korrupsionit Nga Skënder Sadri KAPITI Në Shqipërinë paskomuniste u instalua regjimi i korrupsionit, nje regjim ...
Full story
image

Çfarë “prodhohet” në Shqipëri?!-

Çfarë “prodhohet” në Shqipëri?!- Krim, korrupsion, vjedhje,  eksod si dhe helm mediatik  Nga Skënder Sadri KAPITI  Këtë po e argumentojmë me disa  pyetje të cilat  kanë   edhe pergjigjen brenda vetes së ...
Full story
image

PRILL 1967 “REVOLUCIONI KULTURAL” KUSH I KUJTON VIKTIMAT E TIJ ?!

Fritz RADOVANI    PRILL  1967 “REVOLUCIONI  KULTURAL” KUSH  I KUJTON  VIKTIMAT  E  TIJ  ?!     1967 KRIMINELËT BARBAR E FANATIKË ENVER HOXHA E RAMIZ ALIA, ISHIN DHE MBESIN VRASËS DHE SHFAROSËS...TË GJENOCIDIT SHQIPTAR ! ●3 PRILL 1967 Në Komitetin ...
Full story
image

Mandatet u dogjen...po tani?...

Mandatet u dogjen...po tani?... Shqetesimi i Shqiptareve? Politikanet.  Edhe buken qe mezi e fitojne nuk e kane me shqetesim. Politika i mundon.  Media dhe  TV lakojne nga mengjesi ...
Full story
image

Shqiptarët, gjithmonë në luftë për të mbrojtur dhe fituar të drejtat e tyre

  Nga Skënder Sadri KAPITI  Shqiptarët lindin të lirë dhe lindin  shqiptarë, por gjatë gjithë jetës dhe historisë së tyre u është dashur  gjithmonë që të luftojnë vazhdimisht dhe ...
Full story
image

VJEDH AI DIKUR - VJEDH KY TANI DERI KUR KËSHTU...!

Shkruan: Reshat Nurboja       VJEDH AI DIKUR - VJEDH KY TANI                     DERI KUR KËSHTU...!   Sonte në emisionin e TV Dukagjinit u diskutua lidhur me mjetet e grumbulluara nga Qeveria ...
Full story
image

1 PRILLI – DITA IDENTIFIKUESE i PUSHTETIT TË KOMUNËS SË PEJËS…!

  1 PRILLI – DITA IDENTIFIKUESE i PUSHTETIT TË KOMUNËS SË PEJËS…! Shkruan: Reshat Nurboja, anëtar i Kuvendit të Komunës së Pejës Brenda një viti me qindra shembuj ...
Full story
image

ZHVATJE E NXENËSVE APO ÇKA…!

  Reshat Nurboja Anëtar i Kuvendit të Komunës së Pejës            ZHVATJE E NXENËSVE APO ÇKA…! Me dhjetra prind këto dy tre ditët e fundit, me telefon, mesengjer ...
Full story
Log in
Featured author
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1