Navigate archive
first first August, 2019 first first
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Newsletter
Email:
Home | POEZI | STINË TË ÇMENDURA

STINË TË ÇMENDURA

image Dhimitri Pojanaku

 

STINË TË ÇMENDURA                                              
  Dimri,
  Shiritzi në krahun e djathtë, 
  Qan si grua shtegut të dhive. 
  Pranvera, 
  Tëmthave, 
  Thinjet. 
  Vera, 
  Kokëqethura e çmendinës, 
  Luan mbi varre, 
  Krejt lakuriq. 
  Vjeshta,
  Ndërkryer, 
  Dhjetë pash nën dhe'
  Floririn fsheh.

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1