Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | POEZI | Shënime të lapsit

Shënime të lapsit

Font size: Decrease font Enlarge font
image F.Terziu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shënime të lapsit

F.Terziu

 

Pa kalendar

 

Unë e shijoj thelbin në majë të gjuhës,

disa netë, unë gjurmoj rreshtimin e ëndërrave të shkuara.

 

Brenda kalendarit

 

Paraardhësit e mi nuk ishin thjesht njerëz,

unë jam pasardhës i yjeve.

 

Nëpër kalendar

 

Lumturia është një zog,

ajo e lë kafazin e saj shumë shpesh.

 

14 Shkurt

 

Ju dhe unë jemi si qielli dhe oqeani,

takohemi vetëm në iluzion.

Comments (2 posted):

Kozma Gjergji on 09/02/2019 08:41:14
avatar
Këto poezi janë shkarkesa të befta emocionale të rrufesë poetike të z.Terziu.
Urime! Kozma Gjergji.
A. H on 11/02/2019 19:35:35
avatar
Si flokëz bore...
Urime!

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
3.67
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1