Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | POEZI | Fred Isak(u)

Fred Isak(u)

Font size: Decrease font Enlarge font
image Fred Isak(u)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fred Isak(u)

Nga Fatmir Terziu

 

Dhimbja si një Trepikësh i Fred Isak(u)t.

 

Ai vrapoi,

tribloi,

u mat,

shënoi,

ndaloi

qëllimi Trepikësh me takt

dhe u shkund

e drejta përmes rrjetës së koshit

dhe vetëm kaq. Kaq!

Ishte zemra që u ndal?

 

Miq të basketbollit,

miq që s’duruat dhimbjen e lotit

iku i miri, i ndjeshmi, i dashuruari pas topit,

iku në amshim i urti, basketbollisti elbasanas Fredi

iku, po heshti një shoqëri, ku

loja e këpucëve është më e rëndësishme se personaliteti.

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1