Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | POEZI | NJË PORDHË

NJË PORDHË

Font size: Decrease font Enlarge font
image Janaq Pani

NJË PORDHË
Sifabulë

Më iku një pordhë, medet
Për mua iku burrëria,
Pranë mu ndodh një deputet
E pordhën e bëri të tija.

Vrapoi mandej këmbëshpejtë
Mbas tij dhe pordha po rend,
E ndau bujar me deputetë
Dhe qelbën krejt një Kuvend.

Comments (1 posted):

Guri Naimit D.(Dh Xh) on 13/01/2019 20:26:23
avatar
Me ta prfsha syne,
goje mjalti atdhetari yne;
Janaq Pani Gjeollog Poet,
Na pleqeri;
rruget e Emigracionit marre.

Te pacim e mbrodhesi.
Toronto 12-01-2018 Guri Naimit D.

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
5.00
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1