Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | POEZI | ÇDO RRUGË

ÇDO RRUGË

Font size: Decrease font Enlarge font
image Xhavit Gasa

ÇDO RRUGË 

Me dhimbjen njeriu jeton,
në jetë vjen lakuriq,
dhe qan kur lind!

Nga lindja në vdekje,
jeta është rrugë,
me baltë dhe gurë!

Me përpjeta dhe tatpjeta,
në fusha, në male,
e drejtë dhe me kthesa!

Maratonomak që s’lodhet kurrë,
ndërgjegjja e partër njerzore pushtoftë,
dhe mbushtë me dritë çdo rrugë!!

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
5.00
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1