Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | POEZI | TË THUR KURORË

TË THUR KURORË

Font size: Decrease font Enlarge font
image Xhavit Gasa

TË THUR KURORË

Sot dua t’i ul një nga një yjet e qiellit kaltër,
dhe të stolis germat shqip këtu në Londër,
letrës  bardhë të qendis të bukrat vargje,
për filizat që atdheut kaq bukur i këndojnë!

Të ngjitem për ju dhe mbi ré ti them diellit,
mos i kurse të lutem rrezet plot me dritë,
të thur kurorë me gjithë ngjyrat e ylberit,
filizave që neser do jenë lisa të Shqipërisë!

@Xhavit Gasa

Londër
07/10/2018

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
5.00
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1