Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | POEZI | ASKUSH

ASKUSH

Font size: Decrease font Enlarge font
image Xhavit Gasa

ASKUSH

Askush s'mund të thotë asgjë,
për ëndrën kur nuk njeh dhimbjen,
kur nje ure i rrëzohen këmbët,
nuk takojnë njeri tjetrin dhe  dy brigjet!

Askush s'mund të thotë asnjë fjalë,
për ëndrat që lindin prej dhimbjes,
nga dhimbja askush gjumë s'bën rehat,
tërë  natën zgjuar pret  zbardhjen e dritës!

Askush s'mund të thotë asgjë,
nëse ka frikë dhe nga emri vet,
askush s'do ti dallonte pemët,
nëse sythat s'do çelnin lule në pranverë!

@Xhavit Gasa

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1