Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | POEZI | P. dhe P.

P. dhe P.

Font size: Decrease font Enlarge font
image Fatmir Terziu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P. dhe P.

Nga Fatmir Terziu

Sendi më i pabesë: shkrepësja e lagur

Ilaçi për kokën: dhimbja

Litari më afër vetes: mashtrimi

Trualli më i përfolur: goja

Tuneli pa shpresë drite: ëndërra

Mulliri më i zhurmshëm: stomaku

Shoqata më e madhe: pazari

Tortura më e madhe: pritja

Bota më e pandjeshme: letra e bardhë

Pika më indiferente: shpina

Forma më e pafolur e transportit: fryma

Lezeti i bisedës: heshtja

Divani pa ulje: paria

Droga më e shtrenjtë: gënjeshtra

Pak nga të gjitha: partia.

 

Shënim sqarues: P. dhe P. (Pyetje dhe Përgjigje)

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1