Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | OPINIONE

OPINIONE

image

PRESIDENTI IBRAHIM RUGOVA NUK E HUMBI ASNJËHERË RRUGËN DREJT PAVARËSISË*

                                                     Nga Frank Shkreli Në Janar të vitit 2009, komuniteti shqiptaro-amerikan organizoi një akademi përkujtimore me rastin e 3-vjetorit të vdekjes së Presidentit të parë të
Full story
image

Ismail Kadare dhe” grindja” e tij me sunduesit

  Ismail Kadare dhe” grindja” e tij me sunduesit Nga Sejdo  Harka 1 Shkak për keto shënime të shkurtëra , për një çështje të madhe, siç është roporti  mes  ...
Full story
image

Rudina mos i gënje njerëzit

Ilir Levonja   Rudina mos i gënje njerëzit Dje në fjalën e saj deputetja Hajdari, tha midis të tjerave se ishte gati të dorëzonte mandatin. Kjo pikërisht aty ...
Full story
image

Nëse E. Rama ka të drejtë në diçka, ajo është kur ai “fyen ” mediat në Shqipëri

Nëse E. Rama ka të drejtë  në diçka, ajo është  kur ai “fyen ” mediat në Shqipëri  Nga Skëndër Sadri KAPITI  Politika, pushteti, administrata, shqoqëria civile, mediat dhe drejtësia ...
Full story
image

“Kosova është Shqipëri, por edhe Shqipëria duhet të jetë Kosovë”

Urime futbollit kosovar! -“Kosova është Shqipëri, por edhe  Shqipëria duhet të jetë  Kosovë”  Nga Skënder Sadri KAPITI, DURRËS  Dardanët heroik të furtbollit të Kosovës  ia shkymën Serbisë entuziazmin  histerik antiKosovë , ia ...
Full story
image

Ja s’i Labi po e pengon Ministrin e Brendshëm, dhe kërcënimet ndaj Pacollit

  Faton MEHMETI Ja s’i Labi po e pengon Ministrin e Brendshëm, dhe kërcënimet ndaj Pacollit Pas një kohë të gjatë i erdhi radha Ferizajt me pas ...
Full story
image

ÇFARË DUHET TË DINË SHQIPTARËT

ÇFARË DUHET TË DINË SHQIPTARËT  Nga Skënder Sadri KAPITI   Shkurtimisht, mendoj se shqiptarët duhet të dinë se:  1- Duhet të dinë se çfarë duhet të presin nga politikanët ...
Full story
image

Libri Gjon Gjergj Kastrioti, me autor Qamil Alushi

Parathënie Libri Gjon Gjergj Kastrioti, me autor Qamil Alushi, është i pari libër i veçantë, që i jepet në dorë lexuesit dhe i shtohet fondit të ...
Full story
image

Çështja shqiptare ende në udhëkryq

Interesat e mëdha nuk pyesin për miqësira, paratë trazojnë botën   Çështja shqiptare ende në udhëkryq   Nuri Dragoj   Këto ditë mediat kanë shkruar dhe folur për miliona euro që ...
Full story
image

Mustafa Nano dhe Hashim Thaçi ose imoraliteti si moral

    1. U publikua një lajm, i cili bënte të ditur se disa personalitete shqiptare, qenkan financuar prej Shërbimit Sekret Grek. Në portale nuk e lexova, ...
Full story
Log in
Featured author
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1