Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | LAJME | Pas zgjedhjeve partitë kthejnë vektorin

Pas zgjedhjeve partitë kthejnë vektorin

Font size: Decrease font Enlarge font
image Nadezhda Dineva

Bullgari, kreu i shtetit Rumen Radev: Pas zgjedhjeve partitë kthejnë vektorin

 

Autor: Nadezhda Dineva

Pjesëmarrja e ulët në votimin e djeshëm të PE është një shuplakë për klasën politike, tha presidenti Rumen Radev.

Sipas tij, ajo tregon cilësinë e jetës së Evropës, një cilësi të qeverisë që është e largët nga Evropa. Gjithashtu, dinamika e proceseve në vazhdim.

Para gazetarëve në Pallatin e Drejtësisë, Radev u bëri thirrje të gjitha palëve të analizojnë gjendjen reale në vend dhe si të arrijnë me Evropën.

BSP merr 24.24%, DPS - 16.36%, IMRO - 7.42%, EB - 6.24%

Ne duhet ta kthejmë vektorin në mënyrë që drejtimi i saj të përputhet me drejtimin e lëvizjes së Evropës, theksoi kreu i shtetit. "Zgjedhjet janë një akt politik dhe nuk mund të zëvendësojnë prokurorët dhe gjykatat dhe nuk mund të thjeshtojnë plaçkitjen dhe krimin", tha ai.

Kreu i shtetit ka theksuar se kritikat e tij ndaj qeverisë nuk janë dje dhe nuk janë të lidhura me një parti. "Unë jam duke u përdorur për të paketuar veten," tha Rumen Radev.

BSP duhet t'i kushtojë vëmendje mënyrës se si mesazhet e tyre arrijnë tek qytetarët, por gjithashtu zbatohet për të gjitha palët e tjera.

Kreu i shtetit nuk donte të komentonte nëse socialistët do të ktheheshin në parlament.

Radev beson se partitë duhet të pastrohen nga të gjithë njerëzit e korruptuar me ambicie për pushtet. Sa i përket ambicieve të kreut të shtetit, ai tha se donte që Bullgaria të jetë një shtet i begatë, i sundimit të ligjit me një cilësi të infrastrukturës dhe respekt për kushtetutën.

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
5.00
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1