Navigate archive
first first August, 2019 first first
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Newsletter
Email:
Home | LAJME | Mediu në Londër: Partia Konservatore Britanike mbështet opozitën shqiptare për qeveri tranzitore

Mediu në Londër: Partia Konservatore Britanike mbështet opozitën shqiptare për qeveri tranzitore

image Mediu në Londër me kryetarin e Partisë Konservatore Brandon Lewis

Mediu në Londër: Partia Konservatore Britanike mbështet opozitën shqiptare për qeveri tranzitore

 

Një delegacion i opozitës shqiptare i kryesuar nga Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po zhvillon një sërë takimesh me përfaqësues të politikës në Britaninë e Madhe, të cilët po njihen me situatën politike që po kalon vendi që prej djegies së mandateve të deputetëve nga ana e opozitës.

Pjesë e këtij delegacioni është dhe kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, i cili përmes rrjeteve sociale bën me dije se gjatë takimit me kryetarin e Partisë Konservatore Brandon Lewis, Partia në pushtet në Angli, mbështet qëndrimin dhe kërkesën e opozitës, për zgjedhje të lira dhe të ndershme, me një qeveri transitore.

Takime me kryetarin e Partisë Konservatore Brandon Lewis, Partia në pushtet në Angli.

Partia Konservatore Britanike dhe Partia Republikane janë pjesë e të njëjtës aleancë Europiane ACRE, e cila ka mbështetur qëndrimin dhe kërkesën e opozitës, për zgjedhje të lira dhe të ndershme, me një qeveri transitore”, shprehet kryerepublikani Fatmir Mediu në komentin bashkëngjitur disa pamjeve nga ky takim.

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1