Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | LAJME | “Aty ku jam ndarë me Luanin”,Haradinaj shpalos flamurin e UÇK-së

“Aty ku jam ndarë me Luanin”,Haradinaj shpalos flamurin e UÇK-së

Font size: Decrease font Enlarge font
image “Aty ku jam ndarë me Luanin”,Haradinaj shpalos flamurin e UÇK-së

“Aty ku jam ndarë me Luanin”,Haradinaj shpalos flamurin e UÇK-së

 

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar pak çaste më parë disa foto emocionuese në rrjetin e tij social në “Facebook”.

Shefi i qeverisë së Kosovës ka udhëtuar ditën e sotme me një grup personash drejt vendit të njohur si “Qafë Mullar”, aty ku 22 vite më parë u nda përjetësisht nga vëllai i tij, Luan Haradinaj. Ky i fundit ra heroikisht gjatë luftimeve në mbrojtje të Kosovës.

 “Aty ku jam ndarë nga Luani më 6 maj 1997, në Qafë Mullar”, shkruan Haradinaj, teksa së bashku me grupin e miqve ka shpalosur flamurin e UÇK-së si shenjë nderimi për të rënët dhe dëshmorët e lirisë.

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1