Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | LAJME | Numri i shqiptarëve në burgjet e Britanisë së Madhe ngrihet në qiell

Numri i shqiptarëve në burgjet e Britanisë së Madhe ngrihet në qiell

Font size: Decrease font Enlarge font
image Numri i shqiptarëve në burgjet e Britanisë së Madhe ngrihet në qiell - me 433 në burg për krime të drogës

Numri i shqiptarëve në burgjet e Britanisë së Madhe ngrihet në qiell - me 433 në burg për krime të drogës

EKSKLUZIVE: bandat e pamëshirshme të drogës të Shqipërisë kanë përmbytur rrugët e Mbretërisë së Bashkuar me kokainë

 

Numri i shqiptarëve të mbajtur është rritur nga 212 në vitin 2013 në 760 vitin e kaluar 

 

“Numri i shqiptarëve në burgjet e Britanisë së Madhe pothuajse është katërfishuar në pesë vjet pasi bandat e pamëshirshme të drogës të vendit i përmbytën rrugët tona me kokainë të lirë” – shkruar gazeta Mirror. Shifrat e Ministrisë së Drejtësisë tregojnë se numri i mbajtur ishte rritur nga 212 në vitin 2013 në 760 deri në fund të vitit të kaluar - dhe 433 prej tyre janë në burg për vepra penale të drogës.

Mirror njoftoi muajin e kaluar se si tregu britanik prej 5 miliardë kokainë tani kontrollohet gjerësisht nga mafia e pamëshirshme shqiptare - ose Mafia Shqiptare.

Ajo ka krijuar marrëdhënie të drejtpërdrejta me kartelet kolumbiane të drogës, duke anashkaluar palët e treta dhe duke shitur më pak shtrenjtë drogën e klasës A Cocaine tani është më e lirë që nga viti 1990.

Mohammed Qasim, një studiues në Universitetin Leeds Beckett dhe një ekspert në bandat, tha: "Shqiptarët kanë marrë këtë reputacion serioz, kështu që askush nuk përpiqet t'i sfidojë ata. Kemi shqiptarë të rinj që vijnë vetëm për të fituar para nga tregu i drogës.

"Disa prej tyre kanë pallate të mëdha në Shqipëri."

Ai shtoi se rritja e shqiptarëve në rritje mund të lidhet me rritjen e krimit me thikë në të gjithë vendin.

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1