Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | LAJME | NE FESTEN E ARSIMIT KOMBETAR SHQIPTAR…

NE FESTEN E ARSIMIT KOMBETAR SHQIPTAR…

Font size: Decrease font Enlarge font
image NE FESTEN E ARSIMIT KOMBETAR SHQIPTAR…

NE FESTEN E ARSIMIT KOMBETAR SHQIPTAR…

 

Nga: Murat Gecaj

 

Sot ne mengjes, ne nje grup mesuesish veterane, publiciste dhe autore librash te gjinive te ndryshme, u takuam, ne lokalin "Galaxy-Bar", ku fillon Bulevardi i Ri i kryeqytetit. Qellimi ishte per te festuar bashke 7 Marsin, Diten e Arsimit Kombetar Shqiptar. Keshtu, nga Durresi erdhen mesuesit veterane Bajram Gashi e Kadri Tarelli dhe nga fshati Zogaj i Malesise se Gjakoves (Tropoje), ibrahim Hajdarmataj. Ndersa "vendali" ishim une e miku i pandare, Sejdo Harka. Aty erdhi e na pershendeti edhe krijuesja e re, Ganimete Thaçi (Çika Hasjane)...

 

Bisedat tona ishin te larmishme: per familjet, shkollen e nxenesit tane, per krijimet e botimet e ndryshme etj. Gezimin e festes na shtuan edhe mjaft telefonata,, nga kolege e miq, qe jetojne ne qytete te ndryshem te Shqiperise...

 

Me kenaqesine e nostalgjine e ketij takimi festiv, u ndame perzemerisht, me urimet me te mira per familjet e secilit dhe me deshiren per t'u takuar perseri, duke patur dhe miq te tjere me ne...

 

Tirane, 7 Mars 2019

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1