Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | LAJME | Rita Ora thotë se albumi i dytë i shumëpritur i është kushtuar Avicii

Rita Ora thotë se albumi i dytë i shumëpritur i është kushtuar Avicii

Font size: Decrease font Enlarge font
image Rita Ora thotë se albumi i dytë i shumëpritur i është kushtuar Avicii

 

Rita Ora thotë se albumi i dytë i shumëpritur i është kushtuar Avicii, i cili vdiq këtë vit. Këngëtarja, 27, ka punuar me DJ suedez për këngën e saj Lonely Together.

Ajo ka falënderuar producentin tashmw tw vdekur, i cili vdiq në një vetëvrasje të dyshuar, duke përfshirë këngën në albumin e saj të ri Phoenix. Ajo i tha A Listit: "Unë jam duke iu falënderuar atij duke vënë Lonely Together në album. Ne po mbajmë flakën për të. Ai ishte një njeri i pabesueshëm dhe një talent i tillë. Ne ishim miq shumë të mirë dhe ai ndryshoi jetën time. Në një mënyrë, albumi i është dedikuar atij. " Ora lançoi albumin e saj - i pari që nga debutimi i saj Ora në 2012 - në një parti private në Annabel në Mayfair mbrëmë. Ajo u bashkua në bash, sponsorizuar nga Círoc vodka, nga miqtë duke përfshirë Nick Grimshaw, si dhe motrën e saj Elena dhe prindërit Vera dhe Besnik.

Ora tha se padia e gjatë me ish-kompaninë e menaxhimit Roc Nation ishte pjesërisht fajësuar për vonesën midis albumeve, por tha se beteja ligjore kishte frymëzuar gjithashtu titullin. Ajo tha: "Me të vërtetë është një mesazh fuqizues. Unë kurrë nuk kam qenë në mitologji greke, por feniks është një temë me të vërtetë e zakonshme - është vërtet e fortë.

"Është si një qira e re e jetës - si një feniks që ka kaq shumë jetë. Ndjehesha si një feniks për të qenë i sinqertë - unë kam dashur të kaloj shumë për të marrë këtë album, dhe më në fund e kam bërë ".

Ajo tha: "Falling To Pieces ka të bëjë me Londrën dhe është pista me të cilën jam më krenare. Ka shumë elemente muzikore për të. Ka një tekst shumë të trishtuar, por është kundërta me muzikën optimiste. Është një ekuilibër me atë që Londra më bën të ndihem. Është shtëpia ime."

 

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
5.00
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1