Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | LAJME | Majko takohet me homologun e tij në Irlandë, vendi me programin më të suksesshëm të Diasporës

Majko takohet me homologun e tij në Irlandë, vendi me programin më të suksesshëm të Diasporës

Font size: Decrease font Enlarge font
image Majko takohet me homologun e tij në Irlandë, vendi me programin më të suksesshëm të Diasporës

Majko takohet me homologun e tij në Irlandë, vendi me programin më të suksesshëm të Diasporës

 

 

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Irlandë, Ministri shqiptar i Diasporës, Pandeli Majko, mori një vështrim më të afërt për programin e suksesshëm të diasporës në këtë vend, ndërsa ai u takua me disa personalitete.

Majko u takua sot me homologun e tij irlandez, Ciaran Cannon. Të dy ministrat diskutuan arritjen e një marrëveshje dypalëshe për diasporën dhe bashkëpunimin për projekte të rëndësishme.

Majko gjithashtu u takua me përfaqësuesit e organizatës Irlandë Reaching Out dhe Projektit Galway Tribal Diaspora, ku u përditësua me përvojën irlandeze.

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1