Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | LAJME | Policia shqiptare dhe britanike për të rritur më tej bashkëpunimin

Policia shqiptare dhe britanike për të rritur më tej bashkëpunimin

Font size: Decrease font Enlarge font
image Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe Sekretari i Përhershëm i Zyrës së Britanisë së Madhe Philip Rutnam

Policia shqiptare dhe britanike për të rritur më tej bashkëpunimin

 

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe Sekretari i Përhershëm i Zyrës së Britanisë së Madhe Philip Rutnam në një takim të premten ranë dakord të rritin më tej bashkëpunimin dypalësh në luftën kundër krimit të organizuar, pastrimit të parave, trafikut të paligjshëm , krimit kibernetik dhe terrorizmit.

Veliu mbajti një takim me një delegacion të Zyrës së Brendshme të Britanisë së drejtuar nga Rutnam.

"Bashkëpunimi me Mbretërinë e Bashkuar është shumë i rëndësishëm për Policinë e Shtetit. Shkëmbimi i duhur i informacionit duke hequr disa pengesa burokratike është jetike për luftën kundër krimit të organizuar, krimit ekonomik dhe financiar dhe terrorizmit", tha Veliu.

Sipas Veliut, Policia e Shtetit Shqiptar është e vendosur të luftojë krimin e organizuar dhe të konfiskojë të gjitha pasuritë dhe llogaritë bankare që kanë përfituar nga veprimtaria kriminale.

Ndërkohë, Rutnam deklaroi se vlerësoi rezultatet e Policisë së Shtetit në përgjithësi, veçanërisht kohët e fundit, në lidhje me një goditje ndaj krimit.

"Ne do të mbështesim policinë shqiptare me logjistikë dhe trajnim dhe asistencë teknike," tha Rutnam.

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
1.00
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1