Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | LAJME | Intervista e Ambasadorit Grejçevci për gazetën e njohur britanike "The Telegraph"

Intervista e Ambasadorit Grejçevci për gazetën e njohur britanike "The Telegraph"

Font size: Decrease font Enlarge font
image Lirim Grejçevci

 

Intervista ime për gazetën e njohur britanike "The Telegraph" lidhur me paralajmërimet për hetime disiplinore nga FIFA për përdorimin e shqiponjës nga ana e Xhakës, Shaqirit dhe Lichtsteiner. Në intervistë u kundërvihem akuzave të Serbisë në FIFA se bërja e shqiponjës me duar është gjest provokues nacionalist i "Shqipërisë së Madhe". "Shqiponja është shfaqje e identitetit shqiptar, është simbol i cili është i përbashkët për të gjithë shqiptarët kudo në Ballkan, jo vetëm për Shqipërinë. Serbisë i pengon që humbjen e pësuan nga futbollistët nga Kosova, e kjo është raciste. Provokimi i vërtetë ishte që simpatizuesit serbë dhe rusë brohoritën 'Vrisni, vrisni, vrisni shqiptarët' si dhe kanë bartur veshje me foton e kriminelit Ratko Mladic. Prej kur është krim të shfaqësh identitetin tënd kur feston diçka të mrekullueshme si shënimi i golave në Kampionat Botëror?", kam deklaruar.

Comments (0 posted):

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1