Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | LAJME | Artisti i rrugës

Artisti i rrugës

Font size: Decrease font Enlarge font
image grafite

Franko Dine, një 24 vjeçar nga qyteti jugor i Shqipërisë, Vlora, kurrë nuk besonte se grafitët e tij do të mbulonin një ditë ndërtesat kryesore në kryeqytet, Tiranë, ku miliona njerëz mund ta admirojnë. Artisti i rrugës ka punuar shumë që të ketë sukses në një vend ku mbishkrimet e murit mezi kuptohen si një art, dhe pothuajse asnjë traditë e saj nuk ekziston.

Ai është tani artisti i parë i rrugës i punësuar nga Bashkia e Tiranës dhe zyrtarisht lejoi të pikturoj muret e qytetit duke hapur një rrugë për të lulëzuar edhe në praktikën botërore të njohur të artit urban.

Comments (1 posted):

viron kona on 10/06/2018 10:08:40
avatar
Urime Franko Dine!
Po ben nje pune te shkelqyer artistike duke zbukuruar kryeqytetin,Tiranen. Nje pershendetje per ty eshte pak,por cdo e tille, eshte dhe nje mirenjohje dhe nxitje,inkurajim, per pasionin dhe vepren tende te cmuar.
Urime Fjala e Lire per mbeshtetjen e ketij talenti te ri. Duket e ka ne gjak pikturen, ajo eshte ne genin e bukurive te natyres vlonjate, te gjerdanit te arte te piktoreve vlonjate dhe atyre mbare shqiptare qe ne cdo kohe kane realizuar piktura te mrekullueshme.
Me respekt,
Viron Kona

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1