Navigate archive
first first July, 2019 first first
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Newsletter
Email:
Home | FJALA

FJALA

image

SHEMBULL ATDHETARIZMI

             PROF. DR. THANAS GJIKA – SHEMBULL ATDHETARIZMI                       (ME RASTIN E 75-VJETORIT TË LINDJES)*                                           Nga Frank Shkreli  Përshëndetje i dashur Thanas – urimet më
Full story

Homazh shkrimtarit MAKU PONE

image
   Homazh shkrimtarit MAKU  PONE            Më goditi e trishtoj pa masë njoftimi i papritur për ndarjen nga jeta të shkrimtarit e mikut ...
Full story

MBRESA, NGA NJË TAKIM MJAFT MBRESËLËNËS…

image
Skicë: MBRESA, NGA NJË TAKIM MJAFT MBRESËLËNËS… Nga: Murat Gecaj Kënaqësi e veçantë për ne, një grup kolegësh e miqësh krijues, ishte takimi i mëngjesit, në Lokalin "Galaxy-Bar", ...
Full story

Gëzuar 243 Vjetorin e Pavarësisë SHBA!

image
Vilhelme Vrana Haxhiraj Gëzuar 243 Vjetorin e Pavarësisë SHBA!  Urimet më të mira vendit të Demokracisë në Botë dhe popullit amerikan!        Sot Shteti me më potencë ekonomiko-politike dhe më demokratik ...
Full story

DY LOT’ E NJI BETIM...

image
Pergatiti Fritz RADOVANI: Në prag të 30 Qershorit 2019...   NGA AT ANTON HARAPI O.F.M.       DY  LOT’ E  NJI  BETIM... Mbi Eshtën të deshmorve t’ Atdheut Çerçiz Topulli e Mustafa Qulli Ndalniu ! ...
Full story

NE DITËLINDJEN E KOLEGUT DHE MIKUT TONË, VIRON KONA...

image
  Nga: Murat Gecaj Sot në mëngjes, kafen e pimë së bashku, në një rast të veçantë dhe të shënuar në jetën e kolegut e mikut të ...
Full story

Meditim për tenistin më të madh të të gjitha kohërave, zviceranin, Roger Federer

image
Meditim për tenistin më të madh të të gjitha kohërave, zviceranin, Roger Federer Përgatiti Alfred Papuçiu     Kur ke patur fatin të takosh tenistin me famë botërore, Roger ...
Full story

DISTIKË TË NJË BURRI TË MOSHUAR/4

image
DISTIKË   TË   NJË    BURRI    TË   MOSHUAR/4Nga   Përparim    Hysi 61. Në dorën unë të shtriva,  ti ke dhe s'më jepUnë një çast faqen "nxiva", ...
Full story

SHQIPNIA DHE HUMNERA

image
    1997 Nana Tereza në Aeroportin e Rinasit në Tiranë, heren e fundit në Shqipni lutej:  “O Zot, hiqi mallkimin Tand Popullit Shqiptar!..” E Besoj, edhe sot ...
Full story

DISTIKË TË NJË BURRI TË MOSHUAR/3

image
DISTIKË  TË NJË  BURRI   TË  MOSHUAR/3Nga  Përparim    Hysi 41.Njoh vetëm pushtetin mbi vetePushteti "tjetër",më bën  me ethe. 42. Demokracia është e bukur dhe të gjithë e ...
Full story
Log in
Featured author
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1