Newsletter
Email:
Poll: Letërsia
Cili është lloji juaj i preferuar i letërsisë?
Home | FJALA | Me gezoj sot

Me gezoj sot

Font size: Decrease font Enlarge font
image Zeqir Lushaj

Tek po pinim nga nje birre me Dode Mirditen e Xhovalin Gjoken ne Shengjin, prane tavolines ku po rrinim u ndal punonjesja e postes se Shengjinit dhe mu drejtua mua:
-Zoti Lushaj, keni nje zarfe nga Durresi.
E mora dhe e hapa. 
Me gezoj sot ajo cfare gjeta ne kete zarf... si me poshte:-
Nr 1 te revistes shqiptaro-italiane Alternativa ku Fatmir Minguli kishte nje shkrim te gjate kritik per librin  tim "Zbehje e heroizmit".
 Plus, edhe nje liber poetik te te vllait te tij poet Pirros , me titull "Neper ikjen e viteve".
Kete kenaqesi po e ndaj me ju lexues te nderuar te: www.albanianpost.co.uk
                                 -----------
Zeqir LUSHAJ,
Per Fjala e Lire ne Londer, nga Shengjin, 25 Shtator 2018.

Comments (1 posted):

Fatmir Minguli on 26/09/2018 10:10:41
avatar
Falenderimet tona shkojne për gazetarin e shquar, racional dhe te paepur ndaj fortunave politike, ndaj burrit Zeqir Lushaj.

Post your comment comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
5.00
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1
...
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1