Navigate archive
first first July, 2019 first first
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Newsletter
Email:

Fatmir Terziu

image

POEZI PER KËNGËT QË NA MBAJTËN GJALLË

BEDRI ALIMEHMETI POEZI PER KËNGËT QË NA MBAJTËN GJALLË Duke kujtuar Sanremon OGGI PAGO IO *) Veshin njësh  mbi altoparlantin e të mrekullueshmes "Phanola", 1) që tingujt e magjishëm të "Piove"2) po më
Full story

NJË THIRRJE NGA SHKRIMTARI I LARTËSIVE, MARTIN CAMAJ: “AFROHUNI SHQIPTARË”!

image
NJË THIRRJE NGA SHKRIMTARI I LARTËSIVE, MARTIN CAMAJ: “AFROHUNI SHQIPTARË”!  “Nga palci i urrejtjes dëshiroj me dalë, si bima prej fare në pranverë” Nga Frank Shkreli Ky muaj ...
Full story

“Kalaja e Prevezës”

image
                                            “Kalaja e Prevezës”                                                Fragment studimi Nga Timo Mërkuri         Preveza dhe krahina rreth saj, sidomos vija bregdetare gjer ne Pargë është vend e kala. Në gjithë  bregdetin epirot të Prevezës,  janë  ndërtuar  dhe ...
Full story

SE TI JE ME MUA

image
Duke falnderuar Gjergj Manon per perkthimin ne anglisht te poezise, po e publikoj per anglisht folesit.. Falemindferit Gjergj dhe suksese!   Gjergji Mano   SE TI JE ME MUA   Këtë ...
Full story

VENDIMI I HITORIK I 22 KORRIKUT 2010

image
VENDIMI I HITORIK I 22 KORRIKUT 2010 I GJYKATËS NDËRKOMBËTARE TË DREJTËSISËMBI PAMVARSINE E KOSOVES DUHET TË SHKRUHET ME GERMA TE ARTA NË HISTORINE E POPULLIT ...
Full story

Zot na ruaj nga sahati i lig, nga njeriu i keq e nga plehrat qe shume jane ngjallur kohet e fundit!

image
Zot na ruaj nga sahati i lig, nga njeriu i keq e nga plehrat qe shume jane ngjallur kohet e fundit! Dje ishte e diele dhe ...
Full story

Ramush Haradinaj-heroi i madh që nuk lejoi ndarjen e Kosovës

image
Ramush Haradinaj-heroi i madh që nuk lejoi ndarjen  e   Kosovës Nga Skënder Sadri KAPITI  Shkëmbim territoresh pas ndarjes apo coptimit  të   Kosovës do të thotë shkatërrim i  Shtetit të Kosovës dhe shërbim ...
Full story

DON NIKOLL MAZRREKU: 37 VJET BURG E INTERRNIM

image
Nga Fritz RADOVANI:      JO VETEM I DIJTUN PO, EDHE TRIM... Don Nikolli (1912 – 1996) asht le në Mazrrek. U shkollue në Romë dhe asht Shugurue Meshtar ...
Full story

NJË LETËR QË MË SOLLI MALL DHE SE MBAJ DOT

image
Nostalgji për kohë e njerëz NJË LETËR QË MË SOLLI MALL DHE SE MBAJ DOT Më vijnë shumë letra valëve të internetit, letra që më sjellin shëndet ...
Full story

Demokracitë e facebook-ut dhe Antinjeriu

image
Demokracitë e facebook-ut dhe Antinjeriu Jemi të lirë... Sot përjetimi i lirisë e ka tejkaluar lirinë prej vërteti. Sot liria është thyer në mijëra copëza të ...
Full story
Powered by Vivvo CMS v4.1.5.1